З моменту свого дебюту в 2019 році Tesla Model Y стала одним з автомобілів, що найбільше продаються в світі. Усього за два роки компанія досягла позначки 500 000 проданих одиниць цієї моделі, а цього року планується продати близько 800 000 одиниць. Але що робить цей електромобіль таким популярним?

 Цей компактний повністю електричний кросовер - один із найамбіційніших проектів Tesla. Це більш доступна альтернатива позашляховику Model X, що використовує ту саму платформу, що і найдешевший автомобіль компанії — Model 3. Розроблений з урахуванням вимог безпеки, він має низький центр важкості, жорстку конструкцію кузова та великі зони деформації. Сімейний електромобіль (EV) отримав 5-зірковий рейтинг безпеки та нагороду IIHS Top Safety Pick+.

ПРОДУКТИВНІСТЬ ПРОТИ ВЕЛИКОЇ ДАЛЬНОСТІ

Виробник пропонує дві комплектації для цієї моделі: поточне стандартне оздоблення Long Range та оздоблення Performance.

АСОРТИМЕНТ І ПОТУЖНІСТЬ:

З Tesla Model Y Long Range ви можете проїхати до вражаючих 531 км без заряджання. Модель Y Performance має трохи менший запас ходу – 488 км (EPA).

КІНСЬКИ СИЛИ:

Тим не менш, комплектація Performance жертвує запасом ходу заради потужності та швидкості, пропонуючи 456 к.с. порівняно з 384 к.с. комплектації Long Range.

ПРИВІД:

Обидві версії оснащені подвійним приводом на всі колеса, який включає незалежні електродвигуни для цифрового управління крутним моментом в передній і задній частині автомобіля, покращуючи зчеплення з дорогою і контролю стійкості. Вони живляться від акумуляторної батареї ємністю 75 кВтг.

ПРИСКОРІННЯ І ШВИДКІСТЬ:

Автомобіль Long Range може розганятися від 0 до 100 км на годину лише за 4,8 секунди з максимальною швидкістю 220 км на годину. Комплектація Tesla Performance майже перевершує це, розганяючись з 0 до 100 км на годину приблизно за 3,5 секунди з неймовірною максимальною швидкістю 250 км на годину.

СТАНДАРТНІ РОЗМІРИ TESLA MODEL Y

  • Довжина: 187 дюймів
  • Ширина: 75,6 дюйма
  • Висота: 63,9 дюйма
  • Колісна база: 113,8 дюйми