1️⃣ Першу автолампу було запатентовано ще у 1899 році компанією Bassee & Michel у Франції. Спочатку це були лампи розжарювання з вугільною ниткою, а згодом їх замінили на вольфрамові, які майже не перегорали.

2️⃣ Першому автомобільному транспорту лампи взагалі були не потрібні. Оскільки, на так званих, “самохідних колясках” було страшно пересуватись вдень, а вночі вже ніхто не наважувався так ризикувати життям.

3️⃣ Галогенні лампи з’явились у 1962 році. Розробником новинки стала компанія Hella.

4️⃣ Назва “ксенон” - походить від грецької “чужий”. Рідкісний газ, який було відкрито завдяки виявленню як домішку до іншого елементу. До речі, ксенон має унікальну властивість нейтралізувати дію рентгенівського випромінювання.

5️⃣ Попередниками ближнього та дальнього світла були спеціальні механізми. На деяких транспортних засобах встановлювався важіль, за допомогою якого ліхтар просто опускався вниз. А деякі використовували спеціальні коректори світла, які змінювали його яскравість. Але такі механізми відволікали водія і вже у 1955 р. французькою фірмою Cibie було запропоновано асиметричне розподілення світла.

6️⃣ Особливістю китайського маркетингу в просуванні автоламп є те, що вони вказують яскравість не для однієї а для двох лампочок. Тому часто яскравість не відповідає очікуваним результатам.

7️⃣ Світлодіод - найбільш довговічне джерело світла серед інших аналогів. Середній термін служби надпотужного світлодіода становить 50 000 годин. Такої лампочки може вистачити на 6 років безперервної роботи!

Купуйте вигідно разом з DnkAvto Parts