Чистота палива має велике значення для двигуна внутрішнього згоряння. Можна подумати, що сьогодні завдяки глибокій переробці паливо на заправці завжди є бездоганної якістю. Однак ніколи не можна виключати забруднення палива пилом, іржею з резервуару для зберігання або частинками фарби. Паливний фільтр запобігає попаданню забруднюючих речовин у двигун і допомагає підтримувати його максимальну продуктивність. Сучасні системи вприску палива надзвичайно чутливі до забруднення. Тому регулярна заміна фільтрів необхідна для технічного обслуговування двигуна. Має бути зрозуміло, чому паливний фільтр потребує заміни. Ми розглянемо докладніше, як часто і як.

ТЕРМІНИ ЗАМІНИ

У сервісній книжці автомобіля вказано інтервал заміни фільтра. Різні марки автомобілів, і навіть версії моделей вказують різні інтервали. Зазвичай, заміна показана кожні 10 000 – 30 000 км пробігу. Однак профілактичний огляд кожні 5 000-7 000 км пробігу - розумний захід. Якщо фільтр забивається, це впливає на швидкість. За певними симптомами, що виникають під час водіння, водій автомобіля може помітити, що паливний фільтр перестав функціонувати оптимально. Якщо автомобіль розганяється ривками або спостерігається втрата продуктивності на певній швидкості, це може бути ознакою того, що фільтр потребує заміни.

ВИБІР ФІЛЬТРУ

Технічне обслуговування паливного фільтра, наприклад, його промивання або інше очищення, не є опцією. Заміна-єдине вірне рішення. Це цілком здійсненна робота для вмілого майстра. Таким чином, ви можете знизити свої витрати на заміну.

Все починається з купівлі правильного паливного фільтра, відповідного типу палива, бензину або дизельного палива. Ви також маєте вибір між різними конструкціями. Наприклад, є елементи паливного фільтра, які ви купуєте окремо та розміщуєте у корпусі, вбудованому у двигун. Паливні фільтри є вузол корпусу і фільтруючого елемента і замінюються як єдине ціле. Залежно від застосування, вони мають додаткові функції, такі як гвинт для зливу води та точки підключення для підігріву палива. Існують також звані вбудовані фільтри (паливні лінійні фільтри), які монтуються в магістралі. Тут корпус та фільтр також замінюються як єдине ціле. Залежно від специфікації виробника автомобіля вони виготовляються із сталі, алюмінію чи пластику.

Недоречна економія при покупці нової деталі призводить лише до дорогих покупок у результаті. Вибирайте оригінальну деталь фірмової якості. Інтернет полегшує вибір у наші дні, тому що ви можете шукати за маркою та моделлю автомобіля. Таким чином, ви завжди можете бути впевнені у відповідному компоненті.

ЯК ВИ ПОСТУПИТЕ?

Розташування фільтра може бути різним. На багатьох автомобілях у вас є легкий доступ до фільтра через капот. Дизельні фільтри просто витягуються з моторного відсіку, знявши датчик і від'єднавши паливопроводи, від'єднавши стопорні хомути. Для заміни паливного фільтра в автомобілі найкращим варіантом може бути робота знизу. Встановіть автомобіль на гаражну яму або домкрата на автомобільні підставки. Увімкніть першу передачу або, у випадку автоматичної коробки, паркінг. Щоб знайти, де знаходиться паливний фільтр, просто слідуйте по паливопроводах у моторному відсіку. Перед роботою необхідно скинути надлишковий тиск у паливопроводі. Для цього вийміть запобіжник паливного насоса із запобіжного блоку. Заведіть машину і дайте їй попрацювати 10 секунд, потім заглушіть двигун. У паливопроводах ще є паливо. Тому надягніть захисні окуляри та передбачте тазик для збору. Тепер викрутіть паливопроводи за допомогою пари трубних ключів і дайте паливу стекти в контейнер. Вийміть фільтр з корпусу. При встановленні нового паливного фільтра важливо дотримуватись напряму потоку, вказаного на компоненті. Він має вказувати у напрямку руху. Тепер ви можете помістити паливопроводи назад на корпус у відповідні з'єднання та затягнути. Потім він фіксується дома установки з допомогою кронштейна. Залежно від двигуна та типу палива може знадобитися прокачування системи. Особливо це стосується автомобілів, що працюють на дизельному паливі. Тепер, якщо автомобіль був на автомобільних підставках, його можна опустити. Не забудьте замінити знятий паливний запобіжник. Потім запустіть двигун. Перший запуск може бути трохи нестабільним. Це не пов'язано із роботою паливного фільтра. Проте потік палива має відновитися у паливопроводах. Якщо фільтр правильно встановлено, автомобіль знову заведеться плавно.